четверг, 15 декабря 2011 г.

На старт!

Як і всі туристи, ми розпочнемо свій шлях із Залізничного вокзалу (хоча, можливо, дехто може прибути і на Автовокзал, який розташувався порівняно недалеко). Оже, Тернопіль, Привокзальний майдан.

На перший погляд типова для західноукраїнських міст архітектура – вузенькі вулички, розчинені десятками людей і машин. Саме химерність і провінційність вулиць спонукає блукати ними досхочу, але зараз ми вийдемо на вулицю Богдана Хмельницького і звернемо ліворуч аж доки не вийдемо на просепкт Степана Бандери. Звідси можна одразу прямувати до центру міста, а можна ще раз повернути наліво і згодом потрапити в парк Слави – один з багатьох тернопільских парків. Тут можна прогулятися, відпочити або просто насолодитися природою. Тут стоїть і місцевий стадіон, на якому свої матчі проводить тернопільска “Нива”.

Якщо прямувати по проспекту і далі від центру, то потрапимо в парк Національного відродження, що в мікрорайоні Східному. На перетині проспекту Бандери та бульвару Данила Галицького стоїть Церква Матері Божої Неустанної Помочі.

У самому парку є Співоче поле – місце проведення культурних заходів у теплу пору року. Також у парку можна натрапити на пам’ятник Воїнам-афганцям, на проспекті Злуки. Тут же міститься і Духовний центр Данила Галицького УПЦ Київського Патріархату. На східному масиві також можна знайти і церкву Московсько Патріархату, яка дивує своєю величністю і красою. Вище, в ХІ мікрорайоні є ще церква Василія Великого.

Файне місто Тернопіль

Тернопіль – обласний центр східної Галичини, перша згадка про який датується 1540 роком. Багато історичних перепетій пережило місто на своєму віку – спочатку як оборонний пункт, згодом як великий торговий і транспортний центр. Але, незважаючи ні на що, до нас воно дійшло в чудовому зеленому образі й з глибокою чистою душею. Саме так, адже Тернопіль відзначається декільками великим парками і чистим, дуже просторим і красивим водоймищем в центрі – Тернопільским ставом.